קצת עליי

נעים להכיר, אני יעל אלעד, צלמת הריון, ניו בורן, תינוקות, ילדים ומשפחה.

צילום: אופיר קפון

צילום: אופיר קפון

אם הגעתם לאתר שלי סביר להניח שאתם מחפשים צלמת הריון, ניו בורן או קייקסמאש. אם תשאלו אותי, אחד הדברים החשובים ביותר בבחירת צלמת הוא הכימיה שיש לכם איתה. לא חשוב כמה מקצועית תהיה הצלמת שבחרתם, אם לא תרגישו איתה נח על הסט הדבר יבוא לידי ביטוי בתמונות.

 
לכן, כשאתם בוחרים צלמת הקדישו גם מספר דקות להכיר אותה. אתם מוזמנים לקרוא כאן קצת עלי ויותר מזה אתם מוזמנים להתקשר אלי ולשאול אותי כל שאלה שקשורה לצילומים בסטודיו שלי.
 

את הקריירה שלי התחלתי בתחום קצת רחוק מעולם הצילום, אבל לא לחלוטין. כבוגרת תואר שני למנהל עסקים, עסקתי במשך שנים בתחום הפרסום והשיווק בחברות גדולות ובינלאומיות. כמנהלת פרסום בחברת טריומף (הלבשה תחתונה) עסקתי רבות בצילום מצד הלקוח – הפקת קטלוגים, צילום הפקות אופנה, צילום חומרים שיווקים ועוד. בין כל עבודת המשרד השחורה – ישיבות, חשבונות, תוכניות – ימי הצילום תמיד היו בונוס. אמנם בימים ההם הגעתי לסט כלקוחה ולא כצלמת, אבל נשאבתי לאנרגיות המטורפות שיש בהפקות פרסום. צוות ענק, מיומן ומקצועי שעומד מאחורי כל תמונה ותמונה. תמיד התרגשתי לראות את העבודה, את הבלגן שלפני הצילומים ואז את השקט כשהצלם מתחיל לעשות את העבודה שלו. פתאום כל העבודה של כל אחד בנפרד משתלבת עם עבודת האחר לכדי שלמות. שנים לאחר מכן המשכתי לתפקיד אחר בחברת נסטלה, וגם שם מצאתי בונוס של ימי צילום בדמות צילומי מזון. בינתיים בין עבודה לעבודה לקחתי קורסים בצילום. שדרגתי את המצלמה שלי. יצאתי עם קבוצה נוספת ומוכשרת של צלמים לימי צילום וטיול בארץ, טסתי למסע צילום חווייתי בסין עם חברה צלמת והעמקתי עוד ועוד בידע הצילומי שלי.

 

לפני כשמונה שנים הבנתי שאם ימי הצילום הם התחום שאני הכי אוהבת בתפקידים שלי, הגיע הזמן לעשות מהפך.

 

התוצאה? חזרה לספסל הלימודים בסטודיו גברא ללימוד צילומי סטודיו מקצועיים שנמשכו שנה והסבה לתחום הצילום. בד בבד עם הלימודים התאהבתי בתחום צילומי ה"ניו בורן" (Newborn). יכול להיות שהעובדה שבדיוק אז נכנסתי להריון תרמה למשיכתי לתמונות המופלאות של תינוקות קטנטנים ישנים בתנוחות מכורבלות ומתוקות….

 

מאחר ובארץ התחום כלל לא היה מוכר, על אחת כמה וכמה לא היה איפה ללמוד אותו, טסתי לארה"ב כדי להתמקצע וללמוד איך עושים את זה בצורה נכונה. עשיתי שם השתלמות אצל צלמת מופלאה, ממנה למדתי את כל האמצעים והשיטות להפיק את התמונות המתוקות והאיכותיות ביותר. מאז מדי כשנתיים אני חוזרת לארצות הברית להשתלמויות נוספות בתחום צילומי ההריון והניובורן.

 

לאחר חזרתי מחו"ל פתחתי את הסטודיו שלי המוקדש לצילומי הריון, ניובורן, פעוטות ומשפחות והייתי פורצת דרך בתחום. תמונות שלי התפרסמו על שערי מגזינים בארץ ובפרסומות. הסטודיו שלי הפך למקום של צבע, שמחה, חיוכים ואפילו עוגות!

 

רוב הלקוחות שמגיעים אלי הולכים איתי לאורך דרך ארוכה. רוב ההריוניות שמצטלמות אצלי חוזרות אחר כך לצילומי ניובורן, וחוזרות במהלך השנה הראשונה לצילומים נוספים.

 

כמובן שצילומי יום ההולדת שנה של התינוק הוא אחד השיאים המרגשים גם להורים וגם לי שמכירה את הצוציקים עוד מהיותם בבטן. לכן, מלבד צילומי הריון, תינוקות ניו בורן, פעוטות ומשפחות פיתחתי קונספטים שונים ומקוריים לצילומי יום הולדת בגיל שנה ושנתיים.

 

אתם מוזמנים ליצור איתי קשר, אשמח לענות על כל שאלה,
 

שלכם,
יעל