עשרה טיפים לבחירת צלמת הריון

 עשרה טיפים לבחירת צלמת הריון

1. להתייעץ עם חברות
נכון, תמיד אפשר לחפש בגוגל, אבל אין כמו המלצה אישית מחברות. מומלץ מאוד לפני בחירת צלמת הריון לברר עם חברות איפה הן הצטלמו, איך היתה החוויה והאם הן ממליצות על המקום. כמובן שכדאי גם לראות את התמונות שלהן ולבדוק אם הן לטעמך.

 

צילום היריון אומנותי בסטודיו לצילום יעל אלעד

צילומי הריון בסטודיו לצילום יעל אלעד

 

2. לראות תיק עבודות של הצלמת

לכל צלמת הריון סגנון ייחודי משלה ולכל הריונית טעם משלה. גם אם קיבלת המלצות מעולות על צלמת מסוימת לעולם אל תקבעי צילומים מבלי שקודם ראית את אתר האינטרנט של הצלמת ובדקת שאת אוהבת את סגנון הצילום שלה.

 

צילומי הריון בסטודיו לצילום יעל לאעד

יעל אלעד, צלמת הריון, תינוקות ניו בורן, פעוטות ומשפחה

 

3. לדבר אישית עם הצלמת

חשוב מאוד לדבר עם צלמת הריון באופן אישי. התקשורת עם הצלמת הוא גורם משמעותי בהליך הצילום והוא יכול לעשות את ההבדל בין תוצאה מעולה לבין תוצאה בינונית. חשוב שתוודאי בשיחה עם הצלמת שאת מרגישה נינוחה איתה, שהצלמת בעלת סבלנות לענות על השאלות שלך ושבאופן כללי את מרגישה שיש לכן תקשורת טובה.

 

צילום הריון בסטודיו לצילום יעל לאעד

צילום הריון בסטודיו לצילום יעל לאעד

 

4. לברר מה משך הצילומים

רוב המצולמות שמגיעות לסטודיו לצילומי הריון חסרות ניסיון בעמידה מקצועית מול מצלמה. מטבע הדברים במעמד הזה יש גם מבוכה וחוסר ביטחון. באופן חד משמעי ועל בסיס ניסיוני הרב אני יכולה לומר כי בחבילת צילום של שעה וחצי עד שעתיים מתקבלות תמונות טובות משמעותית מבחבילות צילום קצרות ומוגבלות בזמן. הזמן הארוך יותר מאפשר למצולמת להתרגל לסטודיו, לאורות ולפלאשים, להרגיש בטחון אל מול ה צלמת הריון ולהיות טבעית ונינוחה הרבה יותר.

 

צילום היריון בסטודיו לצילום יעל אלעד

צילומי הריון בסטודיו לצילום יעל אלעד

 

5. לבדוק כמה תמונות ערוכות מקבלים בחבילה
מה אתן מעדיפות, מספר מצומצם של תמונות מדהימות, שונות לחלוטין זו מזו, ערוכות ברמת גימור מעולה או 200-250 תמונות בינוניות?

חשוב לדעת כי במושג חומר גלם הכוונה היא לפריימים בדיוק כפי שהם יצאו מהמצלמה וללא שום עריכה. בעידן הדיגיטלי, חומר כזה הוא חסר ערך לדעתי, בעיקר כשמדובר בצילומי הריון.

מסקר שערכתי בין לקוחותיי עולה באופן חד משמעי כי רובן הגדול לא עשה כל שימוש בחומר הגלם. וזה הרי די הגיוני – את התמונות שאת באמת אוהבת את מבקשת לערוך. ואם יש לך תמונות ערוכות מעולות למה שתשתמשי בחומר הגלם שכולל את התמונות שאהבת פחות ובאיכות פחות טובה?

לא סתם אומרים שדברים טובים באים במנות קטנות. כשמדובר בצילומי הריון עדיף מספר מצומצם של תמונות מקצועיות וערוכות ממספר גדול של חומר גלם חסר ערך.

 

צילומי הריון בסטודיו לצילום יעל אלעד

צילומי הריון בסטודיו לצילום יעל אלעד

 

6. לבדוק מה כוללת עריכת התמונות
כל הצלמות מציעות היום חבילות שכוללות תמונות ערוכות, אך כשאומרים 'עריכה' ניתן לפרש את זה בהרבה דרכים שונות וחשוב לברר מה בדיוק כוללת העריכה של הצלמת:
האם העריכה נעשת על ידי הצלמת עצמה או על ידי איש מקצוע (גרפיקאי)?
האם העריכה נעשת בתוכנה מקצועית כמו פוטושופ או בתוכנה לחובבים?
האם העריכה כוללת העלמת סימני מתיחה, החלקת עור הפנים, המרות אומנותיות כמו שחור לבן וכו' או שהעריכה היא בסיסית בלבד?

כמובן שחשוב שתגדירי לעצמך מה הצרכים שלך: האם את אוהבת מראה טבעי ואז העריכה יכולה להיות יותר מינורית או שחשוב לך להעלים את כל סימני המתיחה מהבטן ושאר דברים שמציקים לך ואז העריכה חייבת להיות בתוכנה מקצועית דוגמת פוטושופ?

צילום הריון אמנותי בסטודיו לצילום יעל אלעד

צילומי הריון בסטודיו לצילום יעל אלעד

 

7. לבדוק עד כמה הצלמת מגוונת בסטים שונים זה מזה

הריוניות רבות מבררות כמה תמונות הן מקבלות וחושבות שכל המרבה הרי זה משובח, אך הן שוכחות שמה שבאמת חשוב זה שהתמונות תהינה שונות לחלוטין אחת מהשניה ולא כמות גדולה של תמונות, אך בכולן המצולמת לבושה באותו בגד ומצולמת על אותו רקע וההבדל היחיד ביניהן הוא הזוית של הראש….
חשוב לברר עם הצלמת כמה סטים של תלבושות מחליפים, כמה רקעים מוחלפים בזמן הצילומים ובכמה סגנונות שונים של תאורה עושים שימוש.

צלמת הריון מנוסה יודעת מהן הזויות הנכונות ביותר לכל מצולמת ומה הדרך הטובה ביותר לצלם אותה ולכן אינה צריכה לצלם יותר מחמש שש תמונות של המצולמת בסט בגדים אחד כדי להגיע לתוצאה מעולה.

צלמת הריון מנוסה תעדיף להשקיע את הזמן בבניית הרבה סטים שונים ומגוונים ולא בצילום עשרות תמונות זהות של אותו הסט.

דרך מצוינת לבדוק עד כמה עבודת הצלמת מגוונת היא להסתכל בתיק העבודות שלה: האם כל התמונות בסגנון אחד או שיש מגוון גדול של סגנונות? האם הלבוש חוזר על עצמו או שכל תמונה שמוצגת היא עם לבוש ואקססוריז שונים? האם התאורה בכל התמונות דומה או שבכל תמונה יש תאורה מסוג אחר?

 

צילומי הריון בסטודיו לצילום יעל אלעד

צילומי הריון בסטודיו לצילום יעל אלעד

 

8. לבדוק אלו אקססוריז קיימים בסטודיו
חשוב לוודא האם לסטודיו יש הרבה אקססוריז או שאת צריכה להביא דברים מהבית. במידה וראית בגלריה של הסטודיו אקססורי שאהבת במיוחד חשוב לבדוק האם הוא שייך לסטודיו או שבמקרה מדובר בפריט שלקוחה הביאה איתה מהבית ואין לסטודיו כזה.

סטודיו לצילום יעל אלעד

יעל אלעד: צלמת הריון, תינוקות ניו בורן, פעוטות ומשפחה.

 

 9. לברר פרטים לגבי האלבום הדיגיטאלי
במידה ואת מעוניינת לקבל גם אלבום דיגיטאלי חשוב שתבדקי מה גודל האלבום ומאיזה חומר הוא עשוי. יש אלבומים  בפלטפורמות אינטרנטיות בהן האלבום המתקבל הוא עם דפים דקים כמו של ספר. לעומת זאת יש אלבומים שהדפים שלהם הם דפי קרטון קשיחים והאלבום המתקבל מרשים יותר ועמיד יותר לאורך שנים.
עיצוב האלבום – האם מדובר באלבום שיש לו עיצוב ממשי או שהצלמת פשוט מכניסה תמונה אחת לעמוד כך שהיא תמלא את כל הדף ובזה מסתיים העיצוב?

צלמת הריון יעל אלעד

צילום הריון בסטודיו לצילום יעל אלעד

 

10. לראות תמונות מפותחות
בעידן הדיגיטלי רוב האנשים שומרים את התמונות על המחשב ושוכחים שפעם היו אלבומים אמיתיים עם תמונות מפותחות….
ואז, אחרי שנה, יש אירוע כלשהו ופתאום רוצים לפתח תמונה, או להדפיס אלבום ומתאכזבים לגלות כי התוצאה המודפסת רחוקה מהתוצאה שנראתה על המחשב.
במידה ומגיעים לצלמת דרך חברה חשוב לשאול את החברה האם קיבלה מהצלמת תמונות מפותחות והאם איכותן היתה משביעת רצון.

 

צילומי היריון בסטודיו לצילום יעל אלעד

צילומי היריון בסטודיו לצילום יעל אלעד

לעמוד צילום הריון