מה זה צילומי ניו בורן Newborn? בואו להכיר!

אחד המונחים שחוזרים על עצמם שוב ושוב בבלוג ובאתר שלי הוא "צילומי ניו בורן (Newborn)", אבל מה זה בעצם סגנון הצילום הזה?

עבור כל אותם הורים שתוהים לעצמם ומנסים להבין את הקונספט העומד מאחורי המונח, מיועד הפוסט היום שיסביר בדיוק מה, מי, כמה ולמה בכל תחום צילומי הניו בורן.

1016221_570308996346235_1772178351_n

אז מה זה בכלל ואיפה זה נולד? צילומי ניו בורן הוא קונספט צילום המוקדש אך ורק לצילום תינוקות שאך זה נולדו. התינוקות תמיד יהיו בפוזות של שינה עמוקה, נחים בתוך שמיכות, ערסלים, סלים ואפילו על הירח….

התחום התפתח בחו"ל ובעיקר בארה"ב, שם כל הורים לתינוק חדש וקטנטן קובעים לו מראש סשן צילומים אצל צלם ניו בורן, עוד לפני מועד הלידה.

10105_481721665204969_1696794673_n

את התינוקות מצלמים תמיד בגיל מאד מוקדם – בדרך כלל בהיותם בני שישה עד עשרה ימים ובכל מקרה לא יאוחר מגיל שבועיים. הסיבה לכך היא שזה הגיל בו תינוקות ישנים הכי חזק והכי עמוק וכך ניתן לפסל אותם כרצוננו  – לשים את הידיים מתחת ללחיים ואת הרגליים מתחת לבטן וכך ליצור תמונות שלהם ישנים שינה עמוקה ושלווה, במראה רך ומלאכי.

צילום תינוקות ניו בורן בסטודיו יעל אלעד

צילום תינוקות ניו בורן בסטודיו יעל אלעד

בגיל שבועיים שנתם של תינוקות מתחילה להיות פחות חזקה והם עלולים להתעורר כל פעם שהצלמת תנסה לשנות להם תנוחה. בנוסף בגיל הזה הם מתחילים לסבול מתופעת הגזים שגורמת להם לסבל רב ולא היינו רוצים שתינוק יגיע לצילום ובמשך כל זמן הצילום רק יבכה כתוצאה מכאבי בטן וחוסר הנוחות שהוא חש. לכן ההמלצה היא לבוא ולצלם טרם התפתחות תופעת הגזים כשהתינוק עדיין ישן שינה עמוקה.

בינתיים בזמן שהתינוק ישן עמוק הצלמת מסדרת אותו בתנוחה המתאימה על שמיכות רכות או בסלסלות קטנות ומתוקות תוך דאגה לכל צרכיו ובעיקר שיהיה לו חם ונעים. בצילומים כאלו שמים דגש רב על האסתטיקה הצילומית ועל האקססוריז בהם עושים שימוש – כובעים קטנים סרוגים בעבודת יד, סרטי ראש צבעוניים ועדינים, עיטופים שונים לתינוק ועוד.

539507_443136445730158_493701186_n

לא פעם שואלים אותי אם ניתן לעשות צילומי ניו בורן בבית הלקוחה. והתשובה היא שבהחלט ניתן למצוא צלמות שעושות זאת, אך מאחר שלבית הלקוחה לא ניתן להביא את כל הציוד והאביזרים שיש לי בסטודיו אני בחרתי לצלם רק בסטודיו שלי שנמצא בגבעתיים וכך אני מבטיחה להורים שבשילוב הידע המקצועי שלי והאביזרים המרובים שנמצאים אצלי בסטודיו נגיע לתוצאה המופלאה של צילומים קסומים ומתוקים שיהיו מזכרת שתלווה את הרך שרק נולד כל החיים.

616129_466049853438817_947129745_o

כשרק התוודעתי לתחום לפני כחמש שנים, צילומי ניו בורן עדיין לא היו מוכרים בארץ ולא היה איפה ללמוד אותם בצורה מקצועית (היום עדיין אין אף בית ספר מקצועי שמעביר קורסים של צילום ניו בורן ולכן התחלתי להיעתר לצלמות שמעוניינות בכך ולהעביר קורסים מקצועיים של צילום תינוקות ניו בורן אצלי בסטודיו). מאחר והיה לי חשוב להגיע לאותן תוצאות מרהיבות שראיתי אצל צלמות בחו"ל טסתי להכשרה מקצועית בארה"ב וחזרתי משם עם כל הידע, הטכניקות והאביזרים הדרושים, כדי ליצור לתינוקות ולהורים את המזכרת המושלמת, המתוקה והיצירתית ביותר.

צילום תינוקות ניו בורן בסטודיו

צילום תינוקות ניו בורן בסטודיו

צילומי ניו בורן הם שילוב  של דמיון ויצירתיות היוצרים תמונות שמתבססות הן על אביזרים שיש לי בפועל בסטודיו, והן על עיבוד מחשב שאני מוסיפה להן. התינוקות שאני מצלמת אולי ישנים, אבל הפקת צילומי ניו בורן בסטודיו מגשימה את החלומות המתוקים שהקטנצ'יק חולם.

רוצים עוד מידע? בואו לבקר בעמוד שאלות ותשובות באתר שלי, או בעמוד צילומי ניובורן!
0

השאר תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *